Vzpomínka na francouzsky laděné zimní dny v Kloboukách i mimo ně

Poslední dny uplynulého roku byly hektické. Vánoce utekly jako voda, je za námi další pololetí, začal únor a dokonce to vypadá, že už se můžeme těšit na jaro. Závěrečné prosincové dny ale ze vzpomínek jen tak nevymažeme.

Koncem listopadu jsme vyrazili za francouzštinou do Brna. Nejprve jsme navštívili kino Scala, kde jsme v rámci školních projekcí každoročně konaného Festivalu francouzského filmu zhlédli nostalgicky laděný snímek z jižní Francie Raoul Taburin. Po filmu jsme se přesunuli na Francouzskou alianci, kde si pro nás lektoři nachystali zajímavý program.

Francouzštináři z G3 si pod vedením sympatické lektorky Terezy procvičili číslovky, dny v týdnu, barvy a podívali se na zoubek francouzské výslovnosti. Francouzštináři z G4 se poprvé v životě ocitli tváří v tvář rodilému mluvčí, který na ně za celých 60 minut nepromluvil ani slovo česky. Po roce, kdy se cizí jazyk učí, dovedli s usměvavým a energickým Florentem komunikovat, povyprávět mu o sobě a o svých zálibách. Na oplátku se dozvěděli něco o Bretani, odkud tento sympatický lektor pochází.

I závěrečné hodiny francouzštiny měly příchuť Francie. Zazpívali jsme si koledy, naučili se pár „vánočních“ slovíček a ochutnali vánočně zdobené a pro Francii tak typické makronky.

Nezbývá než se těšit na další zážitky.

 

Francouzštináři z G3 a G4

Připojené fotogalerie