Hledá se ženich s Kytkou

Poněkud nesmyslný název článku? Není se čemu divit. Jedná se totiž o vítězné příspěvky našich studentů do školního kola recitační soutěže., které se konalo v aule gymnázia v pondělí 3. 2. 2020.

3. kategorie, kterou tvořili studenti z primy a sekundy, se představila celkem 13 zajímavými texty, ve kterých kupodivu převládala poezie nad prózou.Bylo těžké vybrat toho nejlepšího, ale nakonec se shodla porota s diváky a jako nejlepší recitátorku vybralaTerezu Pokornou s textem Hledá se ženich. Vítězný trojlístek doplnil Rosťa Sirný  2. a Linda Pučálková na 3. místě.

Tentokrát byla šťastná 13 i ve IV. kategorii - takový byl počet soutěžících z tercie a kvarty. Že báseň dokáže skvěle pobavit dokázal Filip Vinter ze IV. G. Jeho Žalva si vysloužila obrovské ovace a nakonec i jednoznačnou přízeň nadšeného publika. 1 . místo v silné konkurenci vybojovala Klára Horáková se zčervivěvalou Kytkou, 2. místo obsadila Pavla Nováková a poučný text O třech bratřích, do třetice zabojovala Tereza Huková s pohádkou Nezazzvoní zvonec.

Do okresního kola v Břeclavi postupují Tereza Pokorná, Rosťa Sirný, Klára Horáková a Pavla Nováková.Budeme jim držet palce!