Postřehy z Parlamentní Prahy aneb Ukázka z připravované knihy Pražský vítr

Říká se, že pohlazením sochy Jana Nepomuckého na Karlově mostě se turistům splní přání. Dostane se i na nás? Spíš dostaneme žloutenku…

Paní učitelka razila heslo: Důvěřuj, ale prověřuj. Kontrolovala nám obsah lahví s podezřením, že neobsahují jen vodu a čaj. Ke každé si čichla – dostala přezdívku „Čichač“.

Při zmínce o Čichači  reagovala polovina cestujících „turbošaliny“ (poznámka redakce: v Praze šalinám říkají tramvaje; mimo to se tam nachází podzemní typ šaliny: podzemní turbošalina).

Paní učitelka Šimona přemluvila, aby si do noční Prahy vzal bundu. Věděla, že mu bude zima dřív, než  skutečně mohla být. Jako jeho maminka.

K Poslanecké sněmovně jsme dorazili dřív. Nechtěli nás ještě pustit dovnitř, tak jsme využili svých kontaktů, obvolali pár lidí a hned jsme měli k dispozici jednoho piráta.

V Poslanecké sněmovně se s námi chtěl skamarádit  pan premiér. Teď už je to náš Andrejko.

Andrejko nám v přímém přenosu ČT zamával, ale nikdo mu nemával nazpátek. Trochu trapas, ale on je na to zvyklý.

Žádné otevřené vánoční trhy jsme bohužel za dva dny nepotkali. Otevřený byl pouze černý trh, na který jsme měli zakázáno vstoupit. Rozkaz zněl jasně: Nikoho a nic nekupovat.

Přestože nepadla jediná sněhová vločka, v Praze bylo „sněhu“ dost. A babička měla pravdu, v Praze je opravdu draho.

Zážitek z Petřína nám zpříjemnila Šimonova recitace Máje. Po modrém blankytu už bělavé páry nehynuly, protože než Šimon dorecitoval, padla tma a přestala jezdit lanovka. 

Na hotelu nás přivítal recepční Džoudy s doprovodem. Musíme říct, že to byly fakt kočky!

Paní učitelku dost překvapilo noční setkání s postavou toaletní mumie. Kvůli šoku z Šimona zamotaného do toaleťáku s námi až do rána nepromluvila.

Šimon neskrývá svoji lásku k teplákům. Naštěstí jsme ho donutili se převléct alespoň do Poslanecké sněmovny i Senátu Parlamentu ČR. Co by tomu Andrej Babiš a Jiří Drahoš řekli?

V Praze je draze a ani ne tolik blaze. K tomuto zjištění dospěl Šimon, jakmile mu byl prodán cheesburger bez sýru.

Na snídani jsme si dokázali naservírovat téměř nemožné – např. muffin s paprikou a jablkem.

Myslíme si, že určití jedinci již vědí, kdy použít malé a kdy velké M ve slově m/Mistr.

Našli jsme skvělou čajovnu, kde jsme také odhalili číšníka “Jindru”, který kradl místní čaje.

 

Jestliže některým výše zmíněným informacím nerozumíte, nebo se o našem výletě chcete dozvědět víc, musíte si počkat na vydání knihy Pražský vítr. Opravdu se máte na co těšit  :-)

Vaši Mistři