Klobouky u Brna oslavily 30 let od sametové revoluce

Reference: 

Pátek 15. 11. se stal významným nejen pro naše gymnázium, ale i pro základní a střední odbornou školu v Kloboukách u Brna. Na tento den byl přichystán sametový happening k výročí 30 let od konce nadvlády komunistů v Československu.

Samotné přípravy však započaly už mnohem dříve. Studenti každé třídy gymnázia si přichystali ve 3. patře budovy školy nástěnky s řadou informací o průběhu revoluce u nás, ale i v okolních státech, přesných údajích jednotlivých listopadových dnů či o samotném Václavu Havlovi. Mnoho učitelů také přizpůsobilo svoji výuku těmto důležitým dnům naší historie.

Svojí návštěvou nás rovněž velmi potěšil pan Cabala, který nám přijel vyprávět

osobní zážitky z oněch listopadových dnů z okolí Hustopeč.

Nejdůležitějším dnem se pro nás stal ale pátek 15. 11., kdy jsme se všichni včetně základní školy o velké přestávce shromáždili před budovou školy a oslavili toto významné výročí za pomocí zvonění klíčů a zpěvu písní. Poté jsme se přesunuli na náměstí před střední odbornou školu, kde nás přivítali moderátoři, kteří nám přiblížili revoluční situaci v Kloboukách u Brna. Zazněla také revoluční píseň Modlitba pro Martu v podání sboru ZUŠ Klobouky u Brna pod vedením paní učitelky Ludmily Novákové, či píseň Náměšť, kterou doprovodili učitelé gymnázia a základní školy. Celou akci jsme ukončili národní hymnou a opětovným zvukem klíčů.

Myslím si, že je velmi důležité si takto významné dny naší historie připomínat, aby se znovu neopakovaly. Celý happening se mi proto velmi líbil a doufám, že se podobné akce školy budou v budoucnu opakovat.

 

Za MěVG Veronika Ledahudcová, VII. G