Setkání absolventů s nejstaršími studenty

V pátek 23. listopadu se konalo už tradiční setkání absolventů  s nejstaršími studenty našeho gymnázia.

Do školy se aspoň na jeden den vrátilo téměř 40 bývalých studentů, kteří nejenom zavzpomínali na „své gymnázium“, ale především představili mladším kolegům své fakulty, katedry, studijní obory, přijímací zkoušky, uplatnění na trhu práce, snažili se je i nalákat na velmi bohatý společenský život vysokoškoláků. Mluvilo se snad o všech strastech a slastech studentského života.

V aule panovala velmi příjemná atmosféra, snad však budoucí vysokoškoláci pochopili úvodní slova pana ředitele, že Bez práce (opravdu) nejsou koláče – ale i od absolventů často se opakující tvrzení, že ani na vysoké škole vám zadarmo nikdo nic nedá.

Přejeme současným i budoucím maturantům, aby si své sny proměnili v realitu a abychom příště mohli přivítat nové budoucí divadelníky, biochemiky, právníky, inženýry, ekonomy, politology, lékaře atd.

Jsme rády, že je o tato setkání mezi absolventy zájem a že dobří holubi se stále vracejí. Spousta z nich se během svých studií rozlétla po celé Evropě, někteří se dostali ještě dál a studují třeba na Harvardu. Možná se příště budou prezentovat i zahraniční univerzity :-)

Za dva roky se těšíme na shledanou.

 

PP & LP