Kloboučtí gymnazisté v Bratislavě

Reference: 

O úspěchu našeho týmu na XXVI. ročníku dějepisné soutěže jsme Vás informovali již několikrát. Poslední úspěch, spojený s touto mimořádnou soutěží, jsme oslavili 14. března 2018, kdy se naše známá pětičlenná delegace vydala na Slovensko. Do Bratislavy jsme byli pozváni slovenským prezidentem Kiskou.

Nadšení z tohoto pozvání bylo nezměrné, proto jsme si připravili to nejlepší oblečení, sbalili několik lahví pravého moravského vína, oprášili pár slovenských slovíček a vydali se do hlavního města našich bratov.

Po povinné kontrole, připomínající tu letištní, jsme se v doprovodu zástupců nejúspěšnějšího slovenského gymnázia z Galanty vydali do hlavního sálu Grassalkovičova paláce. Tam na nás čekalo několik fotografů, moderátoři a kameramani ze dvou slovenských televizí a přísně vyhlížející personál v černém. Jeho příslušníci nás poté spěšně rozestavěli do řady připomínající útvar cvičenců na spartakiádě. Po několika minutách tichého čekání, které jakoby také mělo svá pravidla, se k nám přidali tři členové palácové stráže. Dva z nich hlídali mohutné dveře, které po chvíli za doprovodu famfáry otevřeli. Prezident Kiska vešel s přátelským výrazem ve tváři, přivítal nás v paláci, pogratuloval nám a stejně jako čeští poslanci chtěl vědět, co stálo za naším úspěchem. Vina padla na našeho profesora, mentora, podporovatele a kouče v jedné osobě, pana Hájka.

Setkáni s hlavou státu nebylo kvůli napjaté politické situaci  příliš dlouhé, ale cesta do Bratislavy stála za to. Úsilí vynaložené na přípravu našeho týmu na soutěž se zúročilo v zážitcích, jimž korunuje právě tato návštěva Grassalkovičova paláce.

Za soutěžní tým Kateřina Tošerová

 

Připojené fotogalerie