ADAPTAČNÍ KURZ I.G

Od úterý 11. 9. do čtvrtka 13 .9. se naše třída I. G vydala na adaptační (seznamovací) kurz do Němčiček.

Vyrazili jsme autobusem do Bořetic a z autobusové zastávky se vydali na bořetickou rozhlednu. Rozhlédli se po okolí, zahráli si hry a mohli jsme se ubytovat v areálu němčičského koupaliště, kde jsme měli připravené pokoje.

Odpoledne jsme se zapojili do seznamovacích her a na koupališti trénovali jízdu v neckách na středeční závod. Nejprve nám to moc nešlo, ale nakonec jsme se to naučili a zažili spoustu legrace. Večer jsme se vydali na exkurzi do nedalekého vinařství, kde jsme viděli i nejdelší pomlázku na světě. Spousta z nás si koupila nealkoholický vinný mošt. Večer jsme opět prokázali nebývalé schopnosti, když jsme si připravovali sami večeři. Na výběr byly ovocné špízy, palačinky s nutelou, hamburgery, jednohubky, ovocné saláty, chlebíčky atd. To by maminky koukaly!

Další den jsme navštívili Black Rose ranč nedaleko našeho ubytování. Tam jsme se dozvěděli mnohé o koních a mohli vyzkoušet jízdu na těchto ušlechtilých, ale obavu budících zvířatech. Spousta z nás se bála, ale nakonec jízdu zvládli úplně všichni. Po obědě byl očekávaný závod v neckách. Nejdříve soutěžily holky, potom kluci a nakonec všichni vítězové. Odpoledne jsme si vytvářeli vlastní trička z „adapťáku“ a večer opékali špekáčky a zpívali písničky u ohně. 

Poslední čtvrteční dopoledne jsme ještě hráli  hry v areálu koupaliště a vyhodnocovali různé soutěže. Pak už jsme museli domů. Škoda, počasí nám přálo, našli jsme si nové kamarády a zažili hodně zajímavých věcí. Už se těšíme na další nové zážitky s novými kamarády z I. G.

(Novotná A., Pokorná T.)

Připojené fotogalerie