S Cimrmany v Hospodě Na Mýtince

S Cimrmany v Hospodě Na Mýtince

Díky finanční, ale i psychické podpoře, kterou nám poskytlo množství nadšených diváků a dalších příznivců při představení Dobytí severního pólu, jsme se rozhodli odměnit výletem za našimi idoly z Divadla Járy Cimrmana, jejichž humor již půlstoletí baví celé generace diváků.

Cílem našeho dvoudenního pražského putování bylo představení Hospoda Na Mýtince. Samotným představením jsme byli velmi nadšeni, i když většina z nás repliky znala téměř zpaměti. Inu, nic se nemůže vyrovnat tomu, když vidíte tyto herecké hvězdy hrát na vlastní oči. Po celé představení jsme obdivovali vitalitu všech herců, z nichž některým je přes 80 let! Hlediště divadla bylo plné do posledního místečka, což jasně dokazuje, že i po 50 letech od uvedení první hry se stále setkává s neutuchajícím zájmem publika.

Největším zážitkem z celého výletu se ale stal moment, kdy jsme se po představení díky své trpělivosti dostali do zákulisí a posléze i do šatny divadla. Tam pak propukla radost největší, neboť jsme se setkali s herci účinkujícími ve zhlédnuté hře. Měli jsme možnost poznat pány Svěráka, Čepelku i Bruknera z trochu jiného úhlu pohledu a v trochu jiných kulisách než na jevišti. Jejich úsměvy a přátelská nálada nás velice potěšily. A jako správní fandové jsme požádali o podpisy a také o společné foto. Návštěva v šatně se nám všem nesmazatelně vryla do našich srdcí. Kdo nezažil, asi ten pocit nedokáže pochopit. Opravdu jsme se osobně setkali se svými idoly. Ještě dnes se tomu těžko věří:-)

 

Aleš Kupský