Náš mistr světa

Z Klobouk až na mistrovství světa

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké osobnosti jednou mohou být z lidí, které běžně potkáváte ve škole na chodbě? Vědec stojící za vynálezem léku proti rakovině, světoznámý politik a držitel Nobelovy ceny za mír nebo třeba spisovatel, o kterém se budou učit další generace ve škole. Samozřejmě tohle všechno byly jenom spekulace, ale co kdybych vám řekl, že se mezi námi na Městském víceletém gymnáziu Klobouky u Brna pohybuje taková stoupající hvězda. Jeho útočištěm jsou zadní řady lavic v aule v nejvyšším patře budovy gymnázia. Skrývá se za tajemnou tváří, skromností čínského buddhisty a volným tričkem, které schovává jeho atletickou postavu.

Vojta Schubert (alias Suzuki) z G8 je veliký sportovní nadšenec a v posledních letech začal sklízet ovoce svého úsilí. Již sedmým rokem trénuje bojový sport karate v Hustopečích. Díky svým úspěchům na závodech, ať už v domácím městě svého týmu, či na evropské scéně, se dostal na mistrovství světa ve stylu goju-ryu. 12. 9. 2017 odletěl náš spolužák do Bukurešti, kde se konalo Mistrovství světa WGKF 2017 (Světové goju-ryu karate federace). Vojta startoval v kategoriích do 21 let a 67 kilogramů. Jeho neuvěřitelnou kořistí byly dvě bronzové medaile. Jednu získal jako součást týmu seniorů a druhou si vybil sám za sebe. A protože je WGKF úzce spojená s WKF (Světová karate federace), která je uznávaná olympijským výborem, je dost možné, že našeho šampiona uvidíme v budoucnu na olympijských hrách.

Suzuki je pro naši třídu hrdinou díky své skromnosti, píli a odhodlanosti. Když chcete vědět, jak se mu daří na závodech, málokdy vám prozradí, že vlastně všechno vyhrál. Málokdy mrhá čas na zbytečnosti a využije každou vteřinu pro sebezdokonalení. Díky své vůli dokáže snad cokoli.

Celá G8 se již nyní těší, až budeme svého mistra světa jednou sledovat v televizním přenosu z olympijských her a budeme hrdě říkat: „Ten je náš, to je náš mistr světa!“ Uvidíte, že o něm ještě uslyšíme, protože Suzuki je náš budoucí olympijský vítěz!!! :-)

 

Za G8 Adam Vinčar 

Připojené fotogalerie